Háborúk, kábítószer-kereskedelem, bűnözés, emberrablás, túszejtés, természeti katasztrófák… Számunkra, Európa közepén ezek „csak” szörnyen hangzó kifejezések, azonban a világ más pontjain élőknek ez a mindennapi élet…
Háborúk, kábítószer-kereskedelem, bűnözés, emberrablás, túszejtés, természeti katasztrófák… Számunkra, Európa közepén ezek „csak” szörnyen hangzó kifejezések, azonban a világ más pontjain élőknek ez a mindennapi élet…
A víz az egyik legfontosabb természeti elemünk, hiszen nélküle élet sincs. Amit vizeinkkel teszünk, azt magunkkal tesszük. A népesség növekedésével a víz egyre inkább létkérdéssé válik, hiszen nem áll korlátlanul a rendelkezésünkre. Óvatos becslések alapján az egy főre jutó ivóvízkészlet a következő 2 évtizedben akár harmadára is csökkenhet, így elképzelhető, hogy a jövő háborúit az ivóvízért fogjuk megvívni…
A hosszú és hideg téli hónapok bizony meg tudják viselni a szervezetünket, nem hiába vagyunk ilyenkor a legkedvetlenebbek és legfáradékonyabbak. Sokakon eluralkodik az erőtlenség, a szomorúság, a nagyobb alvásigény, a csökkenő munkakedv és az édességek iránti fokozott vágyakozás. Ahelyett azonban, hogy begubózunk a 4 fal közé, és várjuk a tavaszt, sokkal jobb megoldások is vannak a téli lehangoltság és energiahiány kezelésére.
Szinte mindannyian szabadkozunk az újév első napjaiban, hogy ezentúl minden más lesz. Többet sportolunk, egészségesebben étkezünk, több időt töltünk a családunkkal, és soha többé nem gyújtunk rá. Igen ám, de a dolgos hétköznapok és a sok teendő közepette könnyedén megfeledkezünk céljainkról, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Ha te is ebben a cipőben jársz, és kissé neked is alábbhagyott a lelkesedésed, érdemes tovább olvasnod, ugyanis tippjeink segíthetnek a leszokásban.
Ki tudná elképzelni az életet cukor nélkül? Az apró bűnözések és a „dolce vita” életérzés mindenkinek kell néha, de azért nem árt mértéket tartani, ugyanis a cukor valójában édes méreg…
Manapság, a gyorskaják és készételek korában egyre nehezebb feladat egészségesen táplálkozni. A gyerekekre ez hatványozottan igaz, hiszen egyetlen lurkó sem tud ellenállni a cukorkák, csokoládék és nassolnivalók csábításának. Mostani cikkünkben megnézzük, miért fontos, hogy már gyerekkortól kezdve az egészséges táplálkozásra szoktassuk őket, és hogy milyen egészséges csemegékkel helyettesíthetjük a bolti és gyorséttermi műkosztot.
Mivel manapság mindenki naponta néz szembe stresszhelyzetekkel, a kisiskolástól a nyugdíjasokig, korunk és a modern társadalom egyik legégetőbb problémájának a stresszt tekinthetjük. Kis mennyiségben pozitív hatása van, hiszen cselekvésre ösztönöz, segíti küzdelmeinket. A folyamatos rohanás, megfelelési kényszer, aggodalom, idegesség és állandó készenlét miatt azonban már túlléptük az egészséges határt…
Az elmúlt évek előrehaladásai ellenére a nők a világ egyes országaiban még mindig súlyos hátrányban és kirekesztettségben vannak. Ez a diszkrimináció talán az oktatás területén nyilvánul meg leginkább. A legszegényebb országokban a lányok fele nem vesz részt az oktatásban. A háztartási kötelezettségektől kezdve a gyermekmunkán és -házasságon át a nemi erőszakig és a női nemi csonkításig sok mindenen keresztül kell menniük. A problémára eddig is sokan rávilágítottak, de egyetlen ember sem emelte fel olyan mértékben a hangját ez ellen, mint egy 16 éves pakisztáni diáklány…
Október 17. a szegénység elleni küzdelem világnapja 1992 óta. Az ENSZ célja, hogy felhívják a tagállamok és az emberek figyelmét erre a globális problémára, és 2015-ig felére csökkentsék a súlyos szegénységet a világon. Cikkünkben megnézzük, hogy mi a jelenlegi helyzet a szegénységgel kapcsolatban, és mit kellene tenni ennek a problémának a felszámolásához…
Az ENSZ 1979 óta október 16-án tartja az élelmezés világnapját. A FAO (az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete) célja, hogy felhívják a kormányok és a közvélemény figyelmét az emberiség nagy részét sújtó élelmezési gondokra. Cikkünkben megnézzük az élelmezéssel kapcsolatos jelenlegi problémákat, és hogy van-e megoldás ezekre…